חגיגת בני מצווה 19.3.2018

נתחיל מהסוף, היה נפלא, מוצלח, מרגש. קדושת המקום, הבוקר הצלול שחיכה לנו, השקט שברחבת הכותל כשאנחנו מגיעים עם הציוד בשבע בבוקר. השמש רק זרחה מעל האבנים העתיקות והכל נראה .. קדוש. זו השנה השלישית ואנחנו כבר מתורגלים. צוות הכותל כבר מכיר אותנו וחיוכים וברכות שלום הן שגרת הבוקר. אחרי שהכל עומד במקום יש תמיד את הזמן הזה שמחכים לאוטובוסים, לילדי ישיבת חורב ובנות האולפנה. שוב ושוב אנחנו מארגנים את השקיות עם הטליתות והתפילין על השולחן, מוודאים שהרשימות מוכנות וזמינות כשיתחיל הבלגן. תמונת האוטובוסים הממלאים את רחבת הכותל, עם השלטים ושמות בתי הספר מרגשת כל שנה מחדש. עכשיו זה באמת מתחיל. הילדים הנרגשים היורדים מההסעות, מעגלי הרוקדים הנושאים אותם על כפיים, ההמולה סביב השולחן שבו הם מקבלים את התפילין, ההתנפלות על העוגות והמים. שמח. קשה למקד ולהגיד אילו רגעים מרגשים יותר אבל ללא ספק אחד מהיותר נוגעים הן התמונות בהן תלמידי הישיבה עוזרים להנחת תפילין, לראשונה, להתעטפות בטלית, לקריאה בספר התורה. השנה התכבדנו בעוד מימד, ציור ענק של הצייר יהונתן כיס לב אותו "פרסנו" לחלקים כמספר החוגגים, כל אחד מהם צבע את החלק שלו וכתב מאחור משאלה. להיות בריא, ללכת למשחק כדורגל, לטוס באוירון… אין מקום נכון כמו הכותל להגשמת משאלות לב. אמן.
אחרי כל זה החגיגה באולם "קדמא" בנווה אילן היא חוויה ארצית יותר. האוכל הטעים, האולם היפהפה, הבלונים, להקת "רימון" שקידמה את פני הילדים בשירה נהדרת, הרקדה ושירה ודי ג'יי מקפיצים.
מקווים שעד שנה הבאה נפסיק להתרגש.
ויש גם את הרגע הזה שאנחנו מרימים כוסית לחיים, זה קורה אחרי שהילדים עוזבים, האורות כבים, וצוות האולם מפנה את השולחנות. על הנוף המהמם שנשקף מהמרפסת, מלא חיוכים, דקה של נחת.
תודות לכל התורמים והמשתתפים, הנותנים והעושים, הצלמים שהנציחו. הייתם מופלאים וכל זה לא יכול היה לקרות בלעדיכם.
לצפייה באלבום לחצו כאן

This entry was posted in . Bookmark the permalink.